Türkiye'de özel güvenlik teşkilatlarının yetkilerinin analizi
The analysis of the special security forces authority in Turkey
  1. Tez No: 214419
  2. Yazar: ALPASLAN GÜNEY
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İBRAHİM SUBAŞI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 136
Özet
Bu tez çalısmasında; Genel olarak insanların ve toplumların en önemli ihtiyaçlarından biri olan güvenlik kavramı anlatılmakta bu bağlamda ülkemizde güvenliğin yapısı tarihsel gelisimi ve kolluk kuvvetlerinin sınıflandırılması anlatılmaktadır, Özellikle de ülkemizde kolluk kuvvetleri sınıflandırılmasında özel güvenlik teskilatlarının tarihsel gelisimi, felsefesi ve 2004 yılında çıkarılan Özel Güvenlik Yasası ile Özel Güvenlik yetkilerine değinilerek bu yetkilerin nasıl olması gerektiği ve eksiklikleri, dünyadaki diğer özel güvenlik teskilatları ile kıyaslaması yapılmıstır
Özet (Çeviri)
In thıs thesis Project; we told about the security concept which is one of the most important requirement of the people and the community in this context structure of historical evolution of security and clasification of the oversleeve forces in our country on the clasification of the oversleeve forces especially in our country, touching on the historical evolution thought of the special security communities and the law of the special security which accepted in 2004 and special security authoroty, made comparement with other special security communities in the world about how must this authority and deficiency.