Örgütsel desteğin değişime yatkınlığa etkisi
The effect of perceived organizational support on readiness for change
- Tez No: 220306
- Danışmanlar: PROF. DR. NERMİN UYGUÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Araştırmanın amacı çalışanların örgütsel destek algılarının değişime yatkınlığa etkisini araştırmaktır. Bu amaçtan yola çıkarak öncelikle konu ile ilgili yapılmış olan çalışmalar incelenerek bir değişime yatkınlık modeli geliştirilmiş, daha sonra da katılımcıların algılanan örgütsel destek ve değişime yatkınlık düzeyleri ile ilgili bireysel düzeyde veri toplamak için bir imalat işletmesinde survey araştırmaı yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to investigate the impact of employees? organizational support perceptions on readiness for change. To accomplish this purpose, first of all, the related studies with this subject in literature are examined and according to the findings a readiness for change model is established; then a survey research is conducted in a manufacturing firm to collect the data on level of perceived organizational support and readiness for change.