The communication dynamics of ceos in the corporate world
Değişim lideri olarak ceo'ların kurumsal dünyadaki iletişim dinamikleri
- Tez No: 230632
- Danışmanlar: PROF. DR. YASEMİN GİRİTLİ İNCEOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
- Yıl: 2008
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İletişim Bilimleri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 127
Özet
21yy'ın küresel dünyası gün geçtikçe daha karmaşık, çalkantılı ve rekabetçi hale gelmektedir. Gelecekte organizasyonlar rekabetin baskısını yoğun olarak hissedeceklerdir. 21yy, gelişen bu dünyanın yeni şartlarına ayak uydurabilen ve değişimi yönetmek için üstün yetenekleri olan liderlere ihtiyaç duymaktadır. İletişim değişim yönetiminde önemli olan yeteneklerin başında gelmektedir. . Bu Yüksek Lisans tezi değişim lideri olan Türk CEO'ların iletişim dinamiklerini ve kurumsal dünyada yer alan yöneticilerin değişim sürecinde her zamankinden farklı bir dil kullandıkları varsayımını incelemektedir.
Özet (Çeviri)
The global world of the twenty-first century is becoming more turbulent, complex and competitive every other day. The future seems more challenging and competitive for organizations. The forthcoming times will require new kind of leaders who will be skilled with superior qualifications to manage change. Communication is one of the most important skills in managing the organizational change. The aim of this master?s thesis is to study the communication dynamics of CEOs as change leaders in the corporate world, in Turkey, assuming that during a change process, CEOs use an exceptionally different language.