Nesneye yönelik veri tabanı tasarımı ve bir uygulama
Object oriented database design and an application
- Tez No: 233145
- Danışmanlar: DR. YALÇIN ÖZKAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Mühendislik Bilimleri, Computer Engineering and Computer Science and Control, Engineering Sciences
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Bilgisayar Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bilgisayar Ağları ve İnternet Teknolojileri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 84
Özet
?Nesneye Yönelik Veri Tabanı Tasarımı ve Bir Uygulama? isimli çalışmamızda Nesneye yönelik veri tabanı ve özellikleri tanıtılmaya çalışılmıştır. Çalışma konumuzun temelini oluşturan veri tabanı olarak, açık kaynak kodlarına sahip db4Objects seçilmiş, Microsoft .Net ortamında, nesne yönelimli programlama dili olan C# programlama dili kullanılarak uygulama geliştirilmiştir. Uygulama konusu olarak Türk lojistik sektöründe önemli bir yere sahip olan Genel Antrepo Yönetimi ele alınmıştır.
Özet (Çeviri)
In ?Object Oriented Database Design and An Application? , it is aimed to introduce object oriented database and its characteristics. Db4Objects which has an open source platform is chosen as a base for our application. The application is developed with one of the the object oriented programming languages called C# on the Microsoft .Net enviroment. Common Bonded Warehouse Management is chosen as the implemenentation topic since it is very important in Turkish logistics sector.