Hastane otomasyon programı
Hospital automation software
- Tez No: 234065
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ OKATAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Haliç Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu proje hastanelerdeki bazı poliklinikler temel alınarak hazırlanan bir otomasyon programıdır. Eklenebilecek olan başka özelliklerle program diğer hastaneler içinde uygun hale getirilebilir. Projede ana amaç gelen hastaların kayıtlarını tutmak, poliklinikler arasındaki haberleşmenin hızlı ve doğru yapmak, doktorların hastalarını tedavi ederken daha az vakit harcaması, hastalar ile ilgili bilgilere ulaşabilmek, hastane ve çalışanlar ile bilgileri güncelleyebilmek ve hastalara yapılan tedaviler hakkında rapor vermektir. Proje .NET Visual Studio 2005 kullanılarak C# ile kodlanmış ve MS-Access 2003 veri tabanı kullanılarak yazılmıştır.
Özet (Çeviri)
This project made for some basic departmens of a hospitals. The Project can use with a few modifie for other hospitals. The main purpose of the project is, to make the data of the patients, to make fast and reliable communication between departmens, to decrease the time of treatment when the doctors cure their patients, to access information about patients, to update information about personel and hospital and to make report bout the treatments of patients. The project was coded by Visual Studio .Net 2005 with Ms-Access 2003 database.