Cem dergisi -tahlilî fihrist, inceleme, seçme metinler-
Cem magazine, analysis
  1. Tez No: 239510
  2. Yazar: RECAİ KESKİN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ALİ YILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Fatih Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 828
Özet
Bu çalışmada 1910?1912 yılları arasında 43 sayı ve 1928?1929 tarihleri arasında 49 sayı olmak üzere toplam 92 sayı olarak çıkarılan Cem dergisinin yazar ve konu fihristi çıkarılmıştır.Tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Cem dergisi hakkında bilgi verilmiş ve derginin incelemesi yapılmıştır.İkinci bölümde yazar adlarına ve konularına göre fihrist yer almaktadır.Üçüncü bölümde yazarların biyografilerine yer verilmiştir.Çalışmanın sonundaki ek bölümünde ise dergiden seçilmiş örnek sayfalar bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
In thıs work there are 43 numbers of ? CEM MAGAZINE ? whıch are publıshed ın (1910-1912) and 49 numbers of ? CEM MAGAZINE ? whıch are publıshed ın (1928-1929) totally , 92 numbers of magazınes ındex ıs prepared.The thesıs consısts of four maın parts:The fırst part ıncludes ınformatıon about ?CEM MAGAZINE? and examınatıon of the perıodıcal.The second part ıncludes the ındex of the authers and the themes.The thırd part ıncludes the autobıoghraphıes of authers .The last part ıs the suffıx, ıt ıncludes selected pages of examples from ?CEM MAGAZINE?.