Örgütsel iletişimin iç imaj üzerine etkisi Malatya'daki özel hastanelerde bir uygulama
The effect of organizational communication on internal image an application on private hospital in Malatya
- Tez No: 240886
- Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET TİKİCİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2009
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İnönü Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 136
Özet
Küreselleşmenin bir sonucu olarak kurumlar hızlı ve yıkıcı rekabetin olduğu ortamda hedeflerini başarmak için hem örgütsel iletişimi hem de iç imajı benimsemeleri gerekmektedir.Örgütsel iletişimin zayıf ve yetersiz olduğu kurumlarda olumsuz sonuçlar meydana gelir. Bu olumsuz sonuçlardan biri de işgörenlerin gözündeki kurum imajıdır.Bu uygulamada yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda uygulama yapılmıştır. Bu uygulamada örgütsel iletişimin iç imaja etkisi araştırılmış ve Malatya'daki Özel Hastanelerde çalışanlar üzerinde anket çalışması yapılarak SPSS programı yardımıyla değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
As a consequence of globalisation, enterprises need to adopt both organizational communication and internal image in order to achieve their goals in markets of fast and destructive competition.In the enterprises with poor or little organizational communication negative results occur. One of these negative results is the corporition image in the eyes of employees.An appliance was conducted according to data above in this study. In this application, the effect of organizational communication on internal image was examined and a survey on the employees in the Private Hospitals in Malatya was conducted and it was evaluated by means of SPSS programme.