Kent güvenlik yönetim sistemlerinde kullanılan görüntü teknolojileri ve trabzon ili örneğinin değerlendirilmesi
Urban safety management systems tecnologies used in image and evaluation of Trabzon province example
- Tez No: 241654
- Danışmanlar: DOÇ. DR. UĞUR YAVUZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Gazetecilik, Journalism
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Disiplinlerarası Bölümü
- Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 104
Özet
Dünya üzerinde var olan bütün gelişmeler, araştırma ve değerlendirmeye ihtiyaç duyarlar. Teknolojide var olan gelişmeler insanoğlunun var olduğu her alana çeşitli etkiler yaratmıştır.Kentlerin hem demagojik, hem de ilişkiler açısından büyümesi ve gelişmesi; güvenlik olgusunun da alışılagelmiş çalışmalarının dışında yeni yöntemlerle çalışılmasını zorunlu hale getirmiştir. Kent güvenlik yönetim sistemleri teknolojik bütün gelişmelerden yararlanmaya çalışmaktadır. Faydalanılan bu gelişmelerin sonuçlarının neler olduğu da ilgi çeken bir başka araştırma noktasıdır.Bu çalışmada kent güvenlik yönetim sistemlerinde kullanılan görüntüleme teknolojilerinin çalışma yöntemi ve hangi alanda kullanıldıkları araştırılmıştır. Çalışma da Trabzon ili örnek alınarak, bu ilde ki güvenlik teknolojilerinin tanımlanması ve teknolojinin ildeki sonuçları hem sayısal hem de kullanım alanları açısından değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
All developments on the existing world, research and evaluation need. The developments in technology are all areas where the existence of mankind has created various effects.Of cities and demagogic, but also in terms of growth and development of relations; security cases, also outside of the usual work with the new method has to be made compulsory. Urban safety managemet systems, tecnology all developments to benefit works. What are the results of theese developments will benefit from the research also another interesting point.Safety management systems used in the study, the city of imaging technology and working methods which are used in the field were investigated. Exemplary work in the Trabzon, in this city of security technologies that identify and tecnologies results in the province in terms of both numerical and uses have been evaluated.