Meromorf harmonik fonksiyonlar
Meromorf harmonic functions
- Tez No: 246495
- Danışmanlar: DOÇ. DR. METİN ÖZTÜRK
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Uludağ Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Bölümü
- Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 75
Özet
Bu çalışma üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, diğer bölümlerde kullanılacak temel tanım ve teoremler verildi. Ayrıca bu bölümde birim diskte analitik olmak üzere şeklinde normalize edilmiş, yön koruyan harmonik yalınkat tipindeki fonksiyonların sınıfı ve bunun alt sınıflarının temel özellikleri incelendi.İkinci bölümde, birim diskin dışında meromorf harmonik fonksiyonların sınıfı ile ilgili temel özellikler verildi ve sınıfının ve ile adlandırılan iki özel alt sınıfı çalışıldı. Bu sınıflara ait fonksiyonlar için katsayı tahminleri, distorsiyon ve alan teoremleri verildi.Üçüncü bölümde, orijinde kutup noktası olan meromorf harmonik fonksiyonların ve sınıfları ile olmak üzere noktasında kutba sahip olan meromorf harmonik fonksiyonların sınıfı incelendi.
Özet (Çeviri)
This work consists of three chapters. In the first chapter, basic definitions and theorems, which will be used in other chapters are given. Furthermore, the class of sense preserving univalent harmonic functions normalized by , where and are analytic on the unit disk, and fundamental properties of its subclasses are examined in this chapter.In the second chapter, fundamental properties the class of meromorphic harmonic functions in the exterior unit disc are given, and two special subclasses and of the class are worked. Coefficient relations, area and distortion theorems are given for functions in these classes.In the third chapter, subclasses and of the class of meromorphic harmonic functions with a pole at the origin, and the calass of the class of meromorphic harmonic functions with a pole at the p point for are examined.