Birden fazla inşaatta işgücü planlaması
Manpower planning in multiproject
  1. Tez No: 2476
  2. Yazar: YILDIZ EYECİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ORHAN YÜKSEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1985
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
- 11 - ÖZET BİRDEN FAZLA İNŞAATTA İŞGÜCÜ PLANLAMASI Bu tezde kaynakların birbirinden bağımsız kullanıldığı birden fazla projede yalnızca işlemlerdeki toplam bollukların kullanılmasıyla işgücünün en uygun programlanması yapılmış tır. Projeler arasında işçi alışverişinin yapılmadığı varsa yılarak, bu projelerde ortak olarak kullanılması düşünülen sosyal tesislerin boyutlarının en aza indirilmesi sağlanacak şekilde işler planlanmıştır. Böylece şantiye giderleri azal mıştır. Bu planlamanın sonuçları rakamsal ve parasal olarak son bölümde değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
- Ill - ABSTRACT MANPOWER PLANNING IN MULTI PROJECT In this thesis, only the scheduling of most suitable manpower by using the total floats in the activities of the multiproject in which the resources have been independently allocated, has been realized. By assuming the presence of worker exchange between the projects, the works have been planned in a manner to ensure the reduction of social estab lishments which are considered for common use to a minimum level. So sites expenditures has been decreased. The results of this planning have been evaluated as figures and financial situation in the last chapter.