Microsoft dynamics ax platformunda kurumsal kaynak planlama programlarının geliştirme yöntemlerinin değerlendirmesi
Microsoft dynamics ax platformunda kurumsal kaynak planlama programlarinin geliştirme yöntemlerinin değerlendirmesi
  1. Tez No: 251443
  2. Yazar: ALPER ŞAMDANCIOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. KEMAL KÖYMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Maltepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 100
Özet
Microsoft Dynamics Ax platformunda Kurumsal Kaynak Planlama programlarının geliştirme yöntemlerinin değerlendirmesi isimini taşıyan bu yüksek lisans tezi, Maltepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilimdalı bölümünde yaptığım yüksek lisansın tez aşaması için 2009 yılında hazırlanmıştır. Tezimi sunduğum bu dökümanın uzunluğu 100 sayfadır.Yazımını gerçekleştirdiğim tezin giriş kısmını Kurumsal Kaynak Planlama'nın (KKP) doğumu, KKP' nin günümüzdeki şeklini almasında yardımcı olan etkenler ve KKP nın doğumuna sabep olan diğer kavramların açıklamalarından oluşmaktadır. Gelişme kısmında ise en çok tercih edilen üç adet yazılımın kısa tanıtımı ve ardından bu programların birbirleri ile geliştirme altyapısı göz önünde bulundurularak sağladıkları üstünlüklerin karşılaştırılmalarından oluşmaktadır. Sonuç kısmında seçtiğimiz yazılımın donanımsal ve yazılımsal olarak detaylı tanıtımları yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
Evaluation of Enterprise Resource Planing development on Microsoft Dynamics AX platform is the theme of this thesis. This thesis is written in the year of 2009 for the graduate degree education in T.C Maltepe University Life Sciences Institute Computer Scinece Department. This document which i present my thesis is 100 pages long.The introduction part of my thesis includes, the begining phase of ERP, the facts that affects the process to be build in this current situation and explanations of the other concepts that came reason for ERP?s begining phase. Progress part of the thesis includes top three software packages and detailed explanations of these three software packages after the completion of the introduction the compare section starts. In comparision the main consider is development platform. The final section is conclusion part the detailed explanation of the chosen software is explained.