Kurumsal kaynak planlaması (ERP) Microsoft Dynamics Ax yazılımının şirketlere ve kamu kuruluşlarına uyarlanması
Implementation of Microsoft Dynamics Ax enterprise resource planning (ERP) software into companies and public institutions
  1. Tez No: 418499
  2. Yazar: EMRAH ARSLAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ GÜNEŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 131
Özet
Emrah ARSLAN. Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) Dynamıcs Ax Yazılımının Şirketlere Uygulanması, Yüksek Lisans Tezi, İstanbul, 2015. ERP sistemleri, gelişen bilgi çağında işletmelerin bilgiyi hızlı, ekonomik ve etkin kullanma istekleri açısından önemini gitgide arttırmıştır. Bu sistemler işletmelerin amaç ve hedefleri doğrultusunda müşteri taleplerini en uygun şekilde karşılanabilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun için için, farklı coğrafi bölgelerde bulunan tedarik, üretim ve dağıtım kaynaklarını etkin ve verimli şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Günümüz şartlarında işletmeler için hız, üretim, kalite, rekabet unsurlarının başarılı bir şekilde yerine getirilebilmesi için bu yazılım sistemlerinin uyumlu ve entegre çalışması zorunludur. Bu durum ERP yazılımlarının önemini giderek arttırmaktadır. Bu çalışmada da bir işletmeye uygulanmış ERP yazılımı olan Microsoft Dynamics AX'e ait bazı özellikler ve işletme için sağladığı yararlardan bahsedilmiştir. Ayrıca yazılımın modüllerine ait kullanımı hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
Emrah ARSLAN. Implementation of Enterprise Resource Planning in the Company. Master's Thesis, İstanbul, 2015. ERP systems gradually increasing in the information in terms of request of using information quickly economically and efficiently by business. These systems are able to help businesses in line with the objectives and goals to meet customer demands in the most appropriate manner. Therefore, it allows to use supply, production and distribution resources which is located in different geographical regions. In today's conditions, these software systems must work compatible and integrated for the speed, production, quality, competitive elements of business successfully fulfillment. As a consequence of that the importance of the ERP software gradually increasing. Present study is implemented in the business. Some of the features of Microsoft Dynamics AX which is ERP software and benefits of the business is mentioned in this study. Besides, there is further information was provided to using of the software module.