Harmonik fonksiyonların geometrik teorisi
The geometric theory of harmonic functions
- Tez No: 252907
- Danışmanlar: DOÇ. DR. DURSUN ESER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2009
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
Bu çalışmanın kısa bir girişi olan birinci bölümünde, tezde kullanılan tanımlara ve formüllere yer verilmiştir. İkinci bölüm ise Laplace denkleminin çözümlerinden biri olan harmonik fonksiyonların, küre ve birim çember üzerindeki incelemelerini içermektedir. Üçüncü ve son bölümde ise, Fourier analizi ve harmonik fonksiyonların açılım formüllerinden söz edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the first chapter that includes a short introduction of this study, it has been mentioned definitions and formulas which are used in the thesis. The second chapter includes analysis of harmonic function which is one of the solutions of Laplace equation, in sphere and unit ball. In the last chapter, it has been talk about Fourier analysis and expansion formulas of harmonic equations