Seramik aydınlatmalar
- Tez No: 25317
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ZEHRA ÇOBANLI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 1992
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 99
Özet
E T însan yaşantının günlük ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirdiği seramik, teknolojinin hisli gelişmesiyle birlikte çok derişik alanlarda kullanıma sunulmuştur. Seramik aydınlatma elemanlarının üretiminde ise İlkçağlar dan itibaren Avrupa'da ve Türkiye'de malzeme cinsine ve kullanım yerlerine göre farklı gelişmeler görülmüştür. Bu konuda kısıtlı kaynak sorununa karşın seramik aydınlatma elemanları ila ilgili yerli ve yabancı kaynaklar araştırılarak, "seramik aydınlatma elemanları üzerine ileride yararlanılabilecek bir kaynak oluşturulması hedeflenmiştir.
Özet (Çeviri)
S U M M A R Y Ceramic, which had been developed to provide human beings life daily necessi ty, had been presented usage of different field by the speedly tecnology development. Producing of ceramic light equipment has showed different de velopment according to materials kinds and place of usage in Euro pe and Turkey for the first time. tn spite of a little document about this subject, rearching ceramic light equipment with the national and international dccüment on the ceramic light equipment to be used in the future had been formed for a target.