Modern ve postmoden kavramlarını güncelleyen bir yapıt: Terézia Mora, 'Alle Tage'
A work updating modern and postmoden concepts:Terézia Mora,'Alle Tage'
  1. Tez No: 264543
  2. Yazar: AYDA BALOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MERAL ORALİŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Alman Dili ve Edebiyatı, German Linguistics and Literature
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Batı Dilleri ve Edebiyatları Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Alman Edebiyatı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 161
Özet
Çalişmada modern ve postmoden durumların edebiyattaki yansımaları ve bu durumların insan hayatı ve tarihi ile etkileşimler göz önünde bulundurularak batı yazın literatüründen seçilen başat eserler doğrultusunda modernist roman incelenmiş ve bir postmodern roman örneği olan Terézia Mora'nın 'Alle Tage' adlı yapıtı ile karşılaştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study ,the reflections of modern and postmodern situattions on literature,and considering the interactions of these situations with human life and its history ;modernist novel has been analyzed in light of principal works of Western literature,and has been compared to Terézia Mora 's 'Alle Tage,' an example of postmodern literature