Emniyetin medya ve halkla ilişkileri: Münevver Karabulut cinayeti
The police department?s media and public relations: The murder of Münevver Karabulut
  1. Tez No: 264703
  2. Yazar: TEZCAN FAHRİYE
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ÖNDER AYTAÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Polis Akademisi
  10. Enstitü: Güvenlik Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Ceza Adaleti Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
Günümüzde suç ve güvenlik ile ilgili inanç ve tutumların genellikle medya tarafından şekillendiği bir gerçektir. Polisiye haberler, çoğu zaman ideolojik çatışmaların argümanı haline gelebileceği gibi günlük siyasette bir baskı aracı da olabilir. Bu çerçevede, gazetelerin belirli bölümlerinin düzenli polis ve adliye haberlerine tahsis edildiğini, ve okuyucuların bilinçli ya da bilinçsiz şekilde bu bölümleri takip ettiğini görmekteyiz.
Özet (Çeviri)
It is a fact that the beliefs and attitudes towards crime and security are mostly shaped by the media. Crime news may generally become an argument of ideological conflicts as well as a medium of the pressure on daily politics. Within this framework, we see that the police and judicial news are periodically assigned to certain sections of the newspapers, and the readers follow them either consciously or unconsiously.