Singüler Klein-Gordon denkleminin çözümleri
The solutions of the singular Klein-Gordon equation
  1. Tez No: 269233
  2. Yazar: EYLEM YILMAZ ÖZMEN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ÖZKAN KARAMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Birinci bölümde, bu çalışmanın kapsamından bahsedildi. Spektral analizin temel tanımları ve önemli teoremlerine yer verilmiştir. İkinci bölümde, L operatörünün özel ve Jost çözümleri hakkında bilgi verilmiş ve bu çözümlerin özelliklerinden bahsedilmiştir. Üçüncü bölümde, L operatörünün Resolventi ve Spektrumu hakkında bilgi verilmiştir. Dördüncü bölümde, Bessel denkleminde singülerliği kaldırmak için dönüşüm kullanılmıştır. Beşinci bölümde, Klein-Gordon denkleminin çözümleri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In the first Chapter, this study?s concept is mentioned. Some basic definitions and main theorems on spectral analysis have been givenIn the second Chapter, the special and Jost solutions of the operator L are defined and their properties are examined.In the third Chapter, the spectrum and resolvent of L are introduced.In the fourth Chapter, a transformation to take singularity off in Bessel equation is used.In the fifth Chapter, the solutions of the Klein-Gordon equations are investigated.