Pazarlamacı eğitimi ve Hürok Soğuk Lastik Kaplama Sanayiin'de bir uygulama örneği
- Tez No: 26966
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1993
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 134
Özet
ÖZET Dünyada ve ülkemizde 1960 'lı yıllardan sonra hızla gelişen sanayiileşme sonucu mamul çeşitliliği artmıştır. Mamul çeşitliliğinin artmasıyla pazarlama ve pazarlama işlevini yürüten işgörenlerin (pazarlamacıların) ve bunların eğitiminin de önemi artmıştır. Çalışmamızın birinci bölümünde eğitim kavramı ve eğitim hakkında genel bilgiler verilmeye çalışılmıştır. İkinci bölümde pazarlama kavramı ve pazarlama hakkında genel bilgilere yer verilmiştir. üçüncü bölümde pazarlama işkevin. üstlenen işgören olan pazarlamacı ve pazarlamacı eğitimi konusu incelenmeye çalışılmıştır. Dördüncü bölümde yaptığımız araştırmaların uygulama aşaması incelendi. Bu bölümde hazırlamış olduğumuz anket sorularına verilen cevapların analiz ve değerlemesi yapılmış, orta ya çıkan sorunlara çözüm önerileri getirilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Since 1960 's very rapidly increasing industrilazation, the variety of goods were increased. It is increased the importance of educate marketers, whose jobs are marketing of goods, and marketing according to variety of goods. In the first chapter of our study it is tried to give general information about education and concept of education. In the second chapter it is given general information about marketing and concept of marketing. In the third chapter, it is tried to investigate subject of marketer, whose job is marketing, and marketing. In the forth chapter, it is investigated the application aspect of our research that done. In this chapter, it is made evaluation and analysis of answers that replied to the questions that we preapered and it is tried to give solving suggest these problems that we obtained in our research.