Kemik iliğinde ,myelodisplastik sendrom ve myeloproliferatif neoplazm vakalarında ,Beta-Katenin ,CD 34 ve CD 117 ekspresyonlarının değerlendirilmesi
The evaluation of Beta?Catenin, CD 34 and CD 117 ekspressions in myelodysplastic syndrome and myeloproliferative neoplasm in bone marrow specimens
- Tez No: 271917
- Danışmanlar: PROF. DR. HÜSEYİN BÜYÜKBAYRAM
- Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
- Konular: Patoloji, Pathology
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dicle Üniversitesi
- Enstitü: Tıp Fakültesi
- Ana Bilim Dalı: Patoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 80
Özet
Myelodisplastik Sendrom (MDS) ve Myeloproliferatif Neoplazmlar (MPN) klonal hematopoetik kök hücre hastalıklarıdır. Çalışmamızda Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı arşivinden 2007-2010 yıllarında elde edilen 30 MDS, 29 MPN ve kontrol grubu olarak 30 kemik iliği biopsi materyali kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
Myelodysplastic Sendrome and Myeloproliferative Neoplasia are both clonal hematopoietic stem cell diseases. In the present study, 30 MDS, 29 MPN and 30 histologically normal bone marrow biopsies obtained from the archieve of Dicle University Pathology Departmant between the years 2007-2010 were used.