Motivasyon teorileri ve motivasyonun iş hayatı üzerindeki etkileri
The motivation theories and impact of motivation on businees life
  1. Tez No: 274326
  2. Yazar: UĞUR ALAN
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. MUSTAFA AKSOY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
Günümüzde her alanda konusulan konulardan biri de motivasyondur. ?Motivasyon nedir??, ?Nasıl motive olunur ??, ?Motivasyonu artırmak için ne yapılmalı? gibi pek çok sorunun cevabı aranmaktadır. Motivasyonun iki farklı boyutu vardır. Biri yöneticiler açısından ?çalısanların daha iyi, verimli ve etkin çalısmasının saglanması?, bir de çalısanlar açısından ?isini severek, isteyerek, en iyi sekilde yapılmasının saglanması?. Aslında hepsinin de amacı aynıdır. Çalısanların etkin, verimli çalısması ve isini yaparken mutlu olmasıdır. Bu çalısma ile Motivasyon Teorileri ve Motivasyonun Is Hayatı Üzerindeki Etkileri anlatılmaya çalısılmıstır.
Özet (Çeviri)
One of the topics discussed in today?s world is the motivation.Answers to ?What is motivation ?? ,?How can be mtivated ??,?What should be done to inc rease the motivation ??,ete?questions are been searched.The motivation has two different dimensions.One of them is ?providing the better,productive and efficient study of the workers ?in respect of the directors and the other is ?providing the best performence of the work through loving and wanting it?in respect of the workers.Indeed the purpose of both is same. It is the efficient and productive operation of the workers and being happy while working.With this study,the Motivation Theories and Impact of Motivation On Business Life have been tried to be explained.