Deniz hıyarı (H. tubulosa Gmelin,1788)'nın larval gelişimi ve yaşama oranı üzerine besinin etkisi
The effect of food availability on development and survival of larvae of the sea cucumber (Holothuria tubulosa Gmelin, 1788)
  1. Tez No: 275288
  2. Yazar: FİLİZ KUTLUYER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AYNUR LÖK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Yetiştiriciliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu çalışmada, deniz hıyarı (H. tubulosa Gmelin,1788) larvaları Tetraselmis suecica ve Nannochloropsis oculata mikroalg türleriyle beslenerek yaşama, büyüme ve gelişim üzerindeki etkisi incelenmiştir.Çalışmada kullanılan anaçlar Eylül ayında Gerence Körfezi'nde 3-7 m derinlikten toplanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, sea cucumber (H. tubulosa Gmelin,1788) larvae were fed on a microalgal culture of Tetraselmis suecica and Nannochloropsis oculata and their survival, growth and development in response to the rearing different microalg species were investigated.Broodstock animals were collected from 3-7 m depths around Gerence Bay in September.