Numerical modeling of the Augustus Temple
Augustus Tapınağının sayısal modellemesi
- Tez No: 275583
- Danışmanlar: DOÇ. DR. YASİN DURSUN SARI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Atılım Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Bölümü
- Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 108
Özet
Bu çalışma, Augustus Tapınağının sayısal modellemesini incelemektedir. Itasca firmasının 3DEC yazılımı ve PLAXIS B.V. firmasının PLAXIS yazılımı sayısal analiz için kullanılmıştır. Gelecek testler ve gözlemlemeler için öneriler verilmiştir. Analiz metodları ve taş yapıların özellikleri de bu tez de incelenmektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis reviews the numerical modeling of the Augustus Temple. ?3DEC? software by Itasca and ?PLAXIS? software by PLAXIS B.V. were used to perform the numerical analysis. Recommendations for future testing and monitoring were discussed. Analysis methods and properties of dry stone structures were also discussed in this thesis.