Değişik doğaltaş agregaların, beton bloklarının ve kilitli parke taşının fiziko-mekanik özelliklerine etkisi
Variety of natural stone aggregate, concrete blocks, stone floor and locked the effect of physico-mechanical properties
- Tez No: 275823
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUSTAFA YAVUZ ÇELİK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Maden Mühendisliği ve Madencilik, Mining Engineering and Mining
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 179
Özet
Çalışmada üç farklı kayaç olan bazalt, andezit ve dolomitik kireçtaşı agregalarının özellikleri belirlenmiştir. Özellikleri incelenen bazalt, andezit ve dolomitik kireçtaşı agregaları kullanılarak beton ve beton parke blokları yapılmıştır. Oluşturulan betonlar ve beton parke blokları özelliklerine göre kendi aralarında ve TSE standartları ile karşılaştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In the study of three different rock basalt, andesite, and dolomitic limestone aggregates were determined. Properties studied basalt, andesite, and by using dolomitic limestone aggregates and concrete paving blocks made of concrete. Concrete and concrete paving blocks are created according to the characteristics are compared with each other and TSE standards.