Lojistik sektöründe bilişim teknolojileri ve bir uygulama
Information technology in logistics
- Tez No: 276755
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GÖKHAN SİLAHTAROĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Bilgisayar Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu Tez çalışmasında lojistik sektöründe depolama alanındaki faaliyetler ele alınmış, bu faaliyetlerin geleneksel yöntemler ile nasıl gerçekleştirildiği, maliyet oranları, günümüz teknolojisi kullanılarak nasıl daha kısa sürede ve daha verimli gerçekleştirilebileceği, ve bu faaliyetleri destekleyen bir depolama yazılımında dikkat edilmesi gereken kritik noktalar, yine bu tez için yazılımış bir örnek uygulamadan yola çıkılarak anlatılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, warehousing activities, how they are achived by using traditional procedures, how they can be achived by using todays technology while increasing efficiency with shorter job sequences are examined. It is also examined that which critical spots should be considered in a warehousing software which should support those activities by giving examples with screenshots taken from a sample software which is developed for this thesis.