Hizmet sektöründe müşteri memnuniyetinin pazarlamaya etkisi
Hizmet sektöründe müşteri memnuniyetinin pazarlamaya etkisi
  1. Tez No: 277349
  2. Yazar: ÖZLEM MİDİLLİ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. DOĞAN ALTUNER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kadir Has Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
Araştırma, betimsel yöntemde tarama modelinde bir araştırmadır. Araştırmanın amacı hizmet sektöründe müşteri memnuniyetinin pazarlamaya etkisini incelemektir. Araştırmada bu amaca ulaşabilek için müşteri memnuniyetinin boyutlarını belirleyerek bu boyutlar arasındaki ilişkileri incelemek hedeflenmiştir. Boyutlararası ilişkinin incelenmesinde nedensellik etkilerinin ele alınmasına öncelik verilmiştir. Araştırmada ayrıca müşteri memnuniyetinin boyutlarının müşterilerin özelliklerine göre nasıl farklılaştığı, müşteri memnuniyeti boyutlarının hangi müşteri özelliklerinden ve ne derece etkilendikleri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study is a descriptive method survey modelled research. Purpose of study is to analyze effect of customer satisfaction on marketing in service industry. In order to that it is aimed to determine dimensions of customer satisfaction and to analyze relations among them. Causality effects have priority in those multidimensional relationship analyses. It is also studied how customer satisfaction differs as per customer characteristics, in what degree customer satisfaction is affected by which customer characteristics.