Örgütsel yaşamda değer ve motivasyon yaratma olgusu olarak yönetim felsefesi
Management Philosophy as a Creator of Values and Motivation in the Organizational Life
  1. Tez No: 277829
  2. Yazar: GULAIYM SHIGAIBAEVA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. METE ÇAMDERELİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Public Relations
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 119
Özet
Bu çalışma, toplumu oluşturan ve düzenleyen örgütleri esas alarak örgütün özünün devamlılığını sağlayan değer ve motivasyon anlayışlarının bireyselden örgütsele, özelden toplumsala kadar insanların hayatlarına yön gösteren yönetim felsefesi olgusunun üzerindeki etkilerini ortaya koymayı amaçlamaktadır. Örgüt ve yönetimi, değer ve motivasyon konuların farklı bakış açılarıyla tanımları verilerek bilimsel kuramlarla desteklenmeye çalışılmıştır.Tüm bu kavramların içinde yer aldığı süreci ve bu süreçte değer ve motivasyonun etkisini ortaya koymak amacıyla Istanbul'da çalışan Kırgızistan işadamları örneklem olarak seçilmiş, ?görüşme tekniği? ile belirlenen şehirde yaşayan ve özel işletmelerde yönetici olarak çalışan 5 kişiyle önceden oluşturulmuş açık uçlu soru formuna bağlı kalınarak görüşmeler yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis takes organizations as a basis and aims to handle the effect of values and motivation senses that are the cores of the organizational life upon the management philosophy term that supplies directions for peoples? life from individual to social. Organization and its management, values and motivation themes are given within different views of point and supported by scientific approaches.To find out the process that contains the above mentioned concepts and the values? and motivation?s influence on this process Kyrgyzstan businessmen working in Istanbul as a top managers were chosen as a sample of the research and 5 of them are interviewed by beforehand prepared survey form.