Türkiye'de tarımsal üretici örgütlenmesi ve yapısal sorunlar
Farmer's organization and their structural problems in turkey
  1. Tez No: 278303
  2. Yazar: MEHMET ATASOY
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKAN KOÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 163
Özet
Bu çalışma ile Ülkemizdeki tarımsal üretici örgütlerinin mevcut yapısını ortaya koymak ve tarımsal üretici işletmelerinin sorunlarını tespit ederek çözüm önerilerinde bulunmak olacaktır. Bunun yanında bu işletmelerin hangi yasal düzenlemelerle kuruldukları, kuruluşlarındaki amaçlarının neler olduğu ve bu kuruluşların birbirleriyle olan ortak ve ayrılan yönlerinin neler olduğunun tespit edilmesine yönelik bir çalışma gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
The aim of this work is to put the existent structure of agricultural organizations in our country and by defining the problems of agricultural producers tu find possible proposed solutions. On the other hand; its aim is also to state and realise the worksof the legal reglulations founded, finding out the aims of the foundation and the similarities and differences of these enterprises.