Çift dingilli tarım arabası şasisi gerilme analizi ve daney yöntemlerinin karşılaştırılması üzerine bir araştırma
  1. Tez No: 27965
  2. Yazar: BEKİR ŞENSAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tarım Makineleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 105
Özet
IV ÖZ Bu çal ışma, tarımsal üretimde yaygın olarak kul lam İmakta olan tarım arabalarının gerilme analizlerini yapmak.çalışma şartlarım belirlemek ve bu çalışma şartlarında toplam ömürünü saptamak üzerinedir. Bu amaçla çift akslı tarım arabaları incelenmiştir. Tarım arabalarının şasilerinde kullanım sonucu oluşacak yorulma delerleri tesbit edilmeye çal ışı Imıştır. Tarım arabalarının şasilerinde oluşan yorulma değerlerine göre deney standartları incelenmiştir. Deney amacıyla kullanılan düzeneklerin gerekli yorulmayı sağlayamadığı görülmüştür. Çalışma sonucunda çift akslı tarım arabası sürekli mukavemet denemeleri için gerekli veriler elde edilmeye çal ışı Imıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This study 1s about the stretch analysis of the farm trailer that ar& used wldespreadly 1n the agriculture production.Beside th1s,1t 1s developed for examining working conditions, and having the best processes for extending the total lifetime of relevant trailer. For that purpose farm trailer with double axles sre examined. According to the fatigue values on the chassis of the farm trailer, experiment standarts are examined. It's determined that projected experiment regularities don't get the required. At the end of the study, the required datums for the sustained resistance trials of the double axled farm trailer is tried to be gathered.