Web sitelerinde başarı kriterleri ve yükseköğretim kurumlarının web siteleri
Success criteria for institutions of higher education web sites and web sites
- Tez No: 280007
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. DEMET KARAPINAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Haliç Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 81
Özet
?Web Sitelerinde Başarı Kriterleri ve Yükseköğretim Kurumlarının Web Siteleri? konulu bu tez dört bölümde incelenmiştir. Birinci bölümde internet ve internet tarihi incelenmiştir. İkinci bölümde bir web sitesi yaparken dikkat edilecek hususlar, üçüncü bölümde; Yüksek öğretim kurumlarında web sitesi yapımında grafik tasarım kriterleri ele alınmıştır. Dördüncü bölümde ise Yıldız Teknik Üniversitesi web sitesinin yapım aşamaları incelenmiştir.Bu çalışmada, yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerin web sitesi tasarımlarının incelenmesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin web sitesinin tasarım aşamaları detaylı biçimde ele alınması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis is formed of four main chapters and has a topic named, ?Success criteria at websites and websites of higher education institutes?. Internet and internet history has been investigated in first chapter. In second chapter, the rules which should be considered while developing websites and in third chapter, graphical design criteria of website building for higher education institutes have been studied. Finally in fourth part, developing steps of Yıldız Technical University?s website has been examined.In this study, websites designs of domestic and international universities have been investigated and aimed to examine developing steps of Yıldız Technical University?s website in detail.