Ankara-Konya Hızlı Tren Projesi alt yapı işlerinin incelenmesi
Analyzing the infrastructure of Ankara-Konya High Speed Train Project
  1. Tez No: 286862
  2. Yazar: ERHAN YILMAZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. OSMAN NURİ ÇELİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Bu çalışma, Hızlı Tren Taşımacılığı hakkında bilgi vererek Ankara ile Konya şehirleri arasında yapım çalışmalarına halen devam edilen Hızlı Tren Projesi Altyapı işlerinin incelenmesi amacıyla hazırlanmıştır. Ülkemizin iki büyükşehri arasında yapılan bu proje hakkında genel bilgiler verilerek ülkemiz insanına ve ulaşımına katkısı değerlendirilmiştir.Bu çalışma ile Yüksek Hızlı Tren projelerinin farklı ve güçlü altyapısı hakkında bilgiler elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This report is prepared for the purpose of analyzing the infrastructure of the high-speed train project that is under construction between Ankara and Konya. It is intended to give information about High-Speed Rail transportation. By giving general information about this project between two big cities of our country; it?s benefits to our community and transportation is considered.As a result of this work, good knowledge is obtained about the different and powerful infrastructure of High-Speed Rail Projects.