Diferensiyel denklem sistemlerinin pertürbasyon-iterasyon metodu ile çözümü
Application to perturbation-iteration method for solving systems of differential equations
- Tez No: 287518
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İHSAN TİMUÇİN DOLAPCİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Nevşehir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 60
Özet
Üç bölümden oluşan bu çalışmanın amacı diferansiyel denklem sistemlerini Pertürbasyon-İterasyon Algoritması yardımıyla çözmektir.Bu amaçla 1. Bölüm konu ile ilgili temel tanım ve teoremlere (kavramlara) ayrılmış, 2. Bölümde ( , ,?) ve -pertürbasyon parametresi olmak üzere denklem tipinin Pertürbasyon-iterasyon algoritması PIA(1,1) yardımı ile çözüm teknikleri ve ilgili bilgilere yer verilmiştir.3. Bölümde ise diferansiyel denklem sistemleri, PIA(1,1) algoritması kullanılmak suretiyle çözülerek örneklenmiştir.
Özet (Çeviri)
The purpose of this composed of three parts of study is to solve the systems of differential equations with the help of Perturbation-Iteration Algorithm.For this purpose, the first chapter is reserved to the basic definitions and theorems (concepts), in the second section the type of equations solved with the help of the PIA(1.1) technique and some examples are presented where ,( ) and -perturbation parameter.And the third section is reserved to differential equation systems that are solved by using the PIA(1.1) algorithm.