Ahmat Adnan Saygun'dan bir kesit
  1. Tez No: 28831
  2. Yazar: ÇAĞDAŞ ALAPINAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ZÖHRAB ADIGÜZELZADE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Piyano Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 26
Özet
ÖZET Bu araştırmada, çok yönlü bir kişiliğe sahip olan Ahmed Adnan Saygım, tüm boyutları ile ele alınmamıştır. Müzikoloji, etnomüzikoloji, araştırmacılık, yazarlık, öğreticilik ve bestecilik gibi alanlarda derinlemesine uğraş vermiş olan Saygun, bu yönleri ile ayrı ayn ele ahnabilir ve her alan kendi başına bir araştırma konusu oluşturabilir. Burada, anabaşlıklar dışında taşılmamaya özen gösterilmiştir. Çalışmanın başlığında da anlaşılacağı gibi, Saygun'dan sadece bir kesit verilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
Summary This research does not attempt to cover every aspect of Ahmed Adnan Saygun's highly diverse personality. The manr areas into which Saygun has delved, musicology, ethnomusicology, research, writing teaching and composition, to name some, would require separate treatment as subjects of research. Here, therefore, care is taken not to stray outside the title subjects. Rather, as is clear from the overall title of this work, one aspect only is intended to be covered.