Yaşlılık ve diyabetin sıçan kalbi üzerine etkilerinin incelenmesi; histopatolojik ve biyokimyasal inceleme
The effects of aging and diabetes on the rat heart; histopathological and biochemical examination
- Tez No: 288632
- Danışmanlar: DOÇ. DR. BÜNYAMİ ÜNAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Histoloji ve Embriyoloji, Histology and Embryology
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 61
Özet
Klimakteryum içerisinde bir dönem şeklinde tarif edilen menopoz aslında kadının adetten kesilmesinin kesinleştiği zamandan sonrası için kullanılan bir terim olmakla beraber, bu dönemdeki en önemli olay kadının üreme yeteneğinin kaybetmesi ve reprodüktif dönemin sonlanmasıdır.
Özet (Çeviri)
The menopause which is defined as a term inside the climacterium is actually a word that is used for the end of women's menstruation period. The most important event in this term is ending of the reproductive ability.