Plastik enjeksiyon makinalarının endüstriyel uygulamaları
  1. Tez No: 29079
  2. Yazar: NESRİN KIRAÇ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NERMİN KURŞUNGÖZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 105
Özet
ÖZET Günümüzde Plastik Enjeksiyon Makinaları pek çok amaç için kullanılmaktadır. Bu makinaların imalatı ve kullanım, kapasite ve kullanım ömrü için çok önemlidir. Bu çalışmada ilk olarak plastikler hakkında genel bilgi verildikten sonra plastiklerin özellikle ri ve günümüzdeki öneminden söz edilerek, Plastik Enjeksiyon makinelarının tanımı yapılmıştır. Daha sonra Plastik Enjeksiyon makinelarının özelliklerine değinilerek son bölümde örnek bir proje ile çalışma tamamlanmıştır. Projede yer alan Plastik.Enjeksiyon Makinası ile ilgili resimlere ekler bölümünde yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
II SUMMARY In this day Plastic Enaction Machines using for more aims. This machines manufacturing and using, more important for capacity and using power. First time in this working, general knowledge give about plastics and after peculiarity of plastics and explain to important about todays, making defini tion of Plastic Snjection Machines. After that take charge of Plastic Enaction Machines peculiarity last parts, works have been completed one of the example project. In this place project interested in Plastic Enjection Machines pictures had given that place öf addition parts.