Savaş sosyolojisine Türkiye açısından bir yaklaşım
  1. Tez No: 293133
  2. Yazar: SİNAN ÇAYA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. M. CİHAT ÖZÖNDER
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Sosyoloji, Sociology
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sosyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 204
Özet
Savaş bir devletin diğer bir devletle silahlı mücadelesidir. Savaş Sosyolojisi savaşı ve askeri etkinlikleri sosyal bilimci gözüyle ele alan bir özel sosyoloji dalıdır. Bu çalışmada Savaş Sosyolojisi Türkiye açısından işlenmiştir. Gözlemler, katılımcı gözlemler ve görüşmeler ile çeşitli yazılı kaynaklar
Özet (Çeviri)
War is the armed conflict of a state with another state. Sociology of war is a special-sociology topic dealing with war and military activities, from the point of view of a social scientist. In this work, sociology of war is considered with respect to Turkey. ObserYations, participant observations, interviews as well as various written sources are sorted out, evaluated and interpreted in light of