Development of angle of attack (AOA)/stall warning computer functions of a combined air data and angle of attack computer
Tümleşik hava veri ve hücum açısı bilgisayarı hücum açısı ve perdövites uyarısı fonksiyonları hesaplamaları geliştirmeleri
  1. Tez No: 297630
  2. Yazar: MEHMET MUSTAFA KARABULUT
  3. Danışmanlar: PROF. DR. CELAL ZAİM ÇİL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankaya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tez çalışmasında, standart bir bilgisayar üzerinde gerçek arayüzler kullanılmadan Tümleşik Hava Veri Sistemi' nin Hücum Açısı Bilgisayarı tasarlanmış ve Tümleşik Hava Veri Sistemi Yazılımı geliştirilmiştir. Hava araçlarında Tümleşik Hava Veri Sisteminin görevini yerine getirebilmek için iki adet farklı donanım kullanılmaktadır. Bu ekipmanlardan bir tanesi Hava Veri Bilgisayarı, bir diğeri de Hücum Açısı Bilgisayarıdır. Bu nedenle, tasarlanmış tümleşik sistem gerekli fonksiyonları tek bir kartta gerçekleştirdiği gibi hacimden ve maliyetten de kazandırmaktadır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the Angle of Attack (AOA part) of a combined air data system (CADS), and the CADS software are developed on a standard PC and without real interface. In its current form, a CADS system on an aircraft is composed of two different equipments, one is the ADC and the other is the AOA system. Therefore the developed CADS system combines both functionalities in an integral manner on a card. This way the volume and cost of the CADS system are reduced.