Gıda destekleri ve eczaneler
Food support and pharmacıes
- Tez No: 299070
- Danışmanlar: DOÇ. DR. OSMAN ÜSTÜN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eczacılık ve Farmakoloji, Pharmacy and Pharmacology
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Farmakognozi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Fitoterapi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 203
Özet
Ankara ili merkezinde bulunan bazı mahalleler; Anıttepe, Ulucanlar, Etlik, Yenimahalle, Demetevler, Batıkent, Dışkapı, Siteler, Gaziosmanpaşa, Bilkent, Hasköy, Pursaklar, İskitler, Ulus, Bahçelievler, Emek ve ilçelerinde; Sincan, Polatlı, Kazan, Kızılcahamam, Çubuk, Gölbaşı, Beypazarı, Ayaş'ta bulunan bazı eczanelerden, ilaç depoları ve firmalardan gıda desteği preparatlarına ait satış raporları elde edilmiştir.Bu veriler değişik kriterler dikkate alınarak değerlendirilmiştir.Genel olarak sosyo-ekonomik ve kültür düzeyi yüksek olan yerleşim yerlerinde bulunan eczanelerde gıda desteklerinin satışı daha yüksek olarak tespit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
The sale reports on the food supplements of some pharmacies, drug store and pharmaceutical company in the center of Ankara; Anıttepe, Ulucanlar, Etlik, Yenimahalle, Demetevler, Batıkent, Dışkapı, Siteler, Gaziosmanpaşa, Bilkent, Hasköy, Pursaklar, İskitler, Ulus, Bahçelievler, Emek and its country; Sincan, Polatlı, Kazan, Kızılcahamam, Çubuk, Gölbaşı, Beypazarı, Ayaş have obtained.The data takes into consideration different criterions has evaluated.The sales of food supplements in the Pharmacies in the settling areas have socio economic and high scale higher than in the settling areas have socio economic and downscale has ascertain.