Temiz modüller
Clean modules
  1. Tez No: 300895
  2. Yazar: ORHAN GÜRGÜN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SAİT HALICIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 67
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır.Birinci bölüm tezin amacını içermektedir.İkinci bölümde çalışma için gerekli olan ön bilgiler verilmektedir.Üçüncü bölümde değişim halkalar tanımlanmakta ve değişim halkalarının bazıözellikleri incelenmektedir.Dördüncü bölümde temiz halkalar tanımlanmakta ve temiz halkalarının özellikleriincelenmektedir.Beşinci bölümde temiz, Harada, sürekli ve genişleyen modüller üzerinde durulmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of ve chapters.The rst chapter includes the purpose of the thesis.In the second chapter preparatory information that will be used later is given.In the third chapter exchange rings are introduced and some properties of exchangerings are investigated.In the fourth chapter clean rings are dened and properties of clean ringsare investigated.The fth chapter is concerned with clean, Harada, continuous and C1 modules.