Multivalent fonksiyonların bazı alt sınıfları
Some subclasses of multivalent functions
- Tez No: 301751
- Danışmanlar: PROF. DR. MUHAMMET KAMALİ
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 100
Özet
Bu çalışmada, normalize edilmiş p-valent analitik fonksiyonlar sınıfını koruyan bir dönüşüm tanımlanarak, p-valent analitik fonksiyonların yeni alt sınıfları tanıtılmıştır. Ayrıca, bu sınıflara ait fonksiyonların katsayı sınırları, distortion eşitsizlikleri ile içerme bağıntıları ve kısmi toplamlarını da içeren diğer bazı özellikleri belirlenmiştir.Son olarak, multivalent fonksiyonların belli bir alt sınıfı için yeni komşuluk kavramları verilmiştir ve bu kavramlardan yararlanılarak çeşitli sonuçlar elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, new subclasses of p-valent analytic functions were introduced by defining a mapping which preserve the class of normalized p-valent analytic functions. Furthermore, coefficient bounds, distortion inequalities of functions belonging to these classes and some other properties including partial sums and inclusion relationships were determined.Finally, new concepts concerned with neighborhoods of a certain class of multivalent functions were given and by making use of these concepts, various results were obtained.