Mühendislik statiği için web tabanlı öğrenim materyallerin hazırlanması
Preparation of web-based learning materials for engineering analysis
- Tez No: 301763
- Danışmanlar: PROF. DR. İRFAN KAYMAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 35
Özet
Bu çalışmada, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin internet üzerinden ücretsiz ulaşabilecekleri statik ders notlarının ve zengin bir soru havuzunun oluşturulmasıdır. Bu proje, Türkçemizde modern mühendislik kaynaklarının yetersizliğine, özellikle statik sahasında çare olabilecek ve diğer çalışmalara örnek olacak bir uygulamadır. Bu şekilde bilgiye ulaşabilirlik sağlanacaktır
Özet (Çeviri)
This project is the creation of a rich question pool and static lecture notes that can be reached in a free way on the internet by the students and instructors. The project, a lack of resources of modern engineering in Turkish, particularly in the field of static that will be cure and is an application that will be an example for the other project. In this way an accessibility to knowledge will be provided.