Türkiye'de maliye alanında yapılmış akademik çalışmların nicel görünümü
In Turkey, academic studies were made in the field of quantitative finance view
  1. Tez No: 302148
  2. Yazar: DOĞAN BOZDOĞAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. YUSUF ZİYA TAŞKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maliye, Finance
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziosmanpaşa Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Maliye Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
Türkiye'de maliye bölümleri ve bu bölümlerde yapılan akademik çalışmalar farklı açılardan incelenmiştir. Bu incelemeler, maliye bölümlerinde yapılan akademik çalışmaların nicel görünümü ile ilgili değildir. Çalışmanın amacı, maliye bölümü öğretim üyelerini akademik özgeçmişleri, yayınları ve lisans üstü tez danışmanlıkları bakımından incelemektir. Çalışmanın sonunda hedeflenen, Türkiye'de maliye bölümlerinin genel bir görüntüsünü çizmektir. Bu amaçla maliye öğretim üyelerinin özgeçmişleri, eserleri ve lisans üstü tez danışmanlıkları bazı değişkenler dikkate alınarak incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In Turkey, fiscal departments and the academic studies in this section are examined from different angles. This investigation, quantitative finance departments of the academic work is not about appearance. The purpose of the finance department faculty members work with their academic curriculum vitae, publications and graduate theses in terms of advice is to study. In Turkey, the finance section at the end of the study aimed to draw a general picture. Biographies of the faculty of finance for this purpose, work and counseling graduate thesis examined several variables taken into account.