Bankaların performans değerlendirmelerinde bilgisayarın ve bilgi teknolojilerinin kullanımı
Banks performance evaluation of computer and information technologies
  1. Tez No: 304294
  2. Yazar: HATİCE OKUR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ RIZA OKUR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Banking
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bankacılık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 131
Özet
21. yüzyılın bilgi çağı olmasının da etkisiyle teknoloji birçok bilgiyi avuçlarımızın içine kadar getirmiştir. Oturduğumuz yerden birçok bilgiye ulaşıp, birçok işimizi bilgisayar ve telefonlarla yerine getirmekteyiz. Bu değişimlere seyirci kalmayan bankalar bilgi teknolojilerini son yeniliklerine kadar kullanmaya başlamışlardır.Bankacılık sektöründe rekabetin artmasıyla kullanılan yöntemler değiştirilmeye başlanmıştır. Bilgi teknolojilerinin, kullanılan klasik yöntemlerin yerini almasıyla bankalar hem maliyetten hem de zamandan kazanmaya başlamışlardır. Performans ölçümleri dahil her işlerini bilgi teknolojilerinin yardımıyla başlayan bankalar bu yola müşteri sayılarını ve bağlılıklarını arttırmaya çalışmaktadırlar.Bu çalışmanın amacı bankacılık sektöründe kullanılan bilgi teknolojilerinin yararlarını irdelemek ve performans değerlendirme açısından getirdiği yenilikleri araştırmaktır.
Özet (Çeviri)
21. century, the influence of information age technology being introduced to a lot of information into our hands. From where we sit down and reach a lot of infornation, many businesses are fulfilling our computers and phones. This change does not remain spectators to the banks until the latest innovations in information technology have begun to use.Increasing competition in the banking sector began to change the methods used. Information technologies, the methods used were replaced with conventional banks have started to win both the cost and time. Each work begins with the help of information technologies, including performance measurements in this way banks are trying to increase customer numbers and loyalty.The aim of this study are used in the banking sector to explore the benefits of infornation technology and innovations in terms of performance evaluation is to investigate.