Learner perceptions about webquest: A case study in an English as a foreign language classroom
Web macerasına ilişkin öğrenci görüşleri: İngilizce yabancı dil sınıfında örnek olay incelemesi
- Tez No: 305064
 - Danışmanlar: DR. DENİZ ŞALLI ÇOPUR, PROF. DR. SONER YILDIRIM
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
 - Yıl: 2011
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 117
Özet
Bu çalışma, Web Macerası tekniğinin dil öğrenimindeki etkinliğini araştırmak ve uygulamada karşılaşılabilecek sorunları belirlemek için düzenlenmiştir. Bu nedenle, bu çalışmayla Web Macerası yaklaşımını tasarlamak, geliştirmek, uygulamak ve öğrencilerin bu yaklaşımla ilgili deneyimlerini değerlendirmek amaçlanmaktadır. Bu çalışmanın sonuçlarına göre, kullanıcılar Web Macerası yaklaşımını beğenmektedirler ve gelecek uygulamalar için önemli önerilerde bulunmuşlardır.
Özet (Çeviri)
This study is conducted to research the effectiveness of WebQuest approach in English language learning and to determine possible problems in its implementation. Thus, the purpose of this study is to design, develop, and implement this new approach and to evaluate the learners? experiences with it. According to the findings of this study, participants appreciated the WebQuest approach and they provided important suggestions for future applications.