Yeni bir Schiff bazı ve Cu(II), Ni(II), Co(II) komplekslerinin sentezi ve karakterizasyonu
Synthesis and characterisation of a new Schiff base and its metal complexes Cu(II), Ni(II), Co(II))
- Tez No: 306781
- Danışmanlar: PROF. DR. SERDAR KARABÖCEK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kimya, Chemistry
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Kimya Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 76
Özet
Bu çalışmada bir schiff bazı ? 2,2'-{dithiobis[2,1phenylenenitrilo(E)methylylidene]}diphenol?ve Co(II), Cu(II) ve Ni(II) tuzları ile onun dinükleer metal kompleksleri sentezlendi. Bu ligand ve komplekslerinin yapıları 1H ve 13C NMR'ı, IR, UV-Vis ve kütle spektroskopisi çalışmaları ve manyetik moment ölçümlerinin kombinasyonları ile aydınlatıldı
Özet (Çeviri)
In this study, a new schiff base ?2,2'-{dithiobis[2,1phenylenenitrilo(E)-methylylidene]}diphenol? and its dinuclear metals complexes with Co(II), Cu(II) and Ni(II) salts was synthesized. The structures of this ligand and new three metals complexes were characterized by a combination of 13C-, 1H-NMR, IR, UV-Vis, mass spectral studies and magnetic moments.