Sonlu bitişik iki kümeli graflar üzerine
On the finite adjacent bipartite graphs
- Tez No: 309183
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İBRAHİM GÜNALTILI
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 81
Özet
Bir (0,1)-graf herhangi iki düğümü en çok bir ortak komşuluğa sahip basit bağlı graftır. Bu tezde temel amaç, sonlu iki kümeli (0,1)-graflarını sınıflandırmaktır.Bu amaçla, birinci, ikinci ve üçüncü bölümlerde konu ile ilgili temel kavramlardan bahsedilerek, literatürdeki bazı teorem ve sonuçların ispatları genişletilerek verilmiştir. Dördüncü bölümde, sonlu bitişik iki kümeli (0,1)-grafları ile ilgili bazı önemli sonuçlar elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
A (0,1)-graph is a simple, connected graph in which any two vertices have at most one common neighbour. The main purpose of this thesis is to classify finite bipartite (0,1)-graphs.By this purpose basic concepts are being referred in the first, second and third sections which are related to the main subject and proofs of some theorems and results from the literature are given extented. In chapter 4, some important results were obtened related to finite adjecent bipartite (0,1)-graphs.