Zayıf Irg-kapalılar ailesi ve Ig-Açıklar ailesi üzerine
On the family of weakly Irg-closed sets and the family of Ig-open sets
  1. Tez No: 309612
  2. Yazar: SENA ÖZEN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERDAL EKİCİ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
Bu tezde, ideal topolojik uzaylarda zayıf Irg-açık kümeler olarak adlandırılan - dan daha genel bir sınıf sunulmuş ve ideal topolojik uzaylarda zayıf Irg-kapalı kümeler kavramı çalışılmıştır. Zayıf Irg-kapalı kümelerin ilişkileri ve çeşitli özellikleri araştırılmıştır.Bu tezdeki ana amaçlardan biri de ideal topolojik uzaylarda Ig-kapalı kümelere ilişkili olarak yakın kapalılık ve yakın süreklilik kavramlarının sunulması ve çalışılmasıdır. Yakın kapalılık ile Ig-kapalı kümeler arasındaki ilişkiler, yakın süreklilik ile Ig-kapalı kümeler arasındaki ilişkiler ve üstelik yakın kapalılık ve yakın sürekliliğin çeşitli özellikleri araştırılmıştır. Ig-süreklilik ve yakın kapalılık altında herhangi bir Ig-kapalı kümenin ters görüntüsünün Ig-kapalı olduğu ve yakın süreklilik ve ?-kapalılık altında herhangi bir Ig-kapalı kümenin görüntüsünün Ig-kapalı olduğu gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, a generalized class of - called weakly Irg-open sets in ideal topological spaces is introduced and the notion of weakly Irg-closed sets in ideal topological spaces is studied. The relationships of weakly Irg-closed sets and various properties of weakly Irg-closed sets are investigated.Another aim of this thesis is to introduce and study the notions of rough closedness and rough continuity with related to Ig-closed sets in ideal topological spaces. The relationships between rough closedness, Ig-closed sets and between rough continuity, Ig-closed sets and also various properties of rough closedness and rough continuity are investigated. It is shown in the present thesis that the inverse image of any Ig-closed set under Ig-continuity and rough closedness is Ig-closed and the image of any Ig-closed set under rough continuity and ?-closedness is Ig-closed.