Seyahat acentalarında çalışan personeli etik dışı davranışa yönelten faktörler Kuşadası ve Didim örneği
The factors which lead the employees to unethical behaviours who work for the traven agencies Kuşadası and Didim model
  1. Tez No: 312320
  2. Yazar: BETÜL AKYOL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZEHRA EGE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, İşletme, Tourism, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Adnan Menderes Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Turizm Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
Seyahat acentaları, turizm sektörünün önemli bir kolunu oluşturmaktadır. Bu işletmelerde hizmetin esası insan gücüne bağlıdır. Hizmetin kalitesi ve başarı da bütünüyle işgücünün verimli çalışmasına bağlıdır. İşgücünün verimli çalışmasını engelleyecek olumsuz faktörlerin saptanıp, minimize edilmesi ya da yok edilmesi sağlanmalıdır.Çalışmamızda, etik kavramı, bu kavramın gelişimleri incelenmekte, seyahat acentalarında çalışan personeli etik dışı davranışa yönelten faktörler teorik açıdan ele alınmakta daha sonra Kuşadası ve Didim'deki seyahat acentası çalışan personeli etik dışı davranışa yönelten faktörlerin neler olduğu belirlenmeye çalışılmıştır
Özet (Çeviri)
Travel agencies form the basis of tourist industry. In this kind of business the service depends on manpower. The quality of the service and the success is related to operating an effective labor force. The negative factors which will prevent productive power must be determined and minimized or eliminated.In our paper, ethic concept and this concept?s development has been researched, the factors which lead the employees, who work at travel agencies, to unethical behaviours have been discussed theoretically, after then the reasons have been pointed out which lead the employees, who work at the travel agencies in Didim and Kuşadası, to unethical behaviours