H(\lambda _{6}) hecke grubunun sonlu indeksli alt grupları
Finite subgroups of the hecke group H(\lambda _{6})
  1. Tez No: 312961
  2. Yazar: NUR KESKİN
  3. Danışmanlar: PROF. RECEP ŞAHİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Balıkesir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Bu tezde H(\lambda _{6}) Hecke grubunun sonlu indeksli normal alt grupları verilmiştir.Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümü olan birinci bölümde, çalışma tanıtılmıştır.İkinci bölümde, diğer bölümlerde gerekli olan temel tanımlar, kavramlar, teoremler ve metodlar verilmiştir.Üçüncü bölüm tezin ana kısmıdır. H(\lambda _{6}) Hecke grubunun sonlu indeksli normal alt gruplarının üreteçleri, grup gösterimleri ve simgeleri verilmiştir.Dördüncü bölümde, tezde elde edilen sonuçlar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, normal subgroups of finite index in the H(\lambda _{6}) Hecke group are given.This thesis consists of four chapters. In the first chapter which is the introduction the study is introduced.In the second chapter, the fundamental definitions, notations, theorems and methods which are needed in the other chapters are given.The third chapter is the main part of the thesis. In this chapter, group presentatians, signatures and generators of normal subgroups of finite index in the H(\lambda _{6}) Hecke group are given.In the forth chapter, the results obtained in this thesis are given