Konvolüsyon tipli singüler integraller
Singular integrals of convolution type
- Tez No: 315184
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İSMAİL EKİNCİOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde teze giriş yapıldı. İkinci bölümde ikinci ve üçüncü bölüm için kullanılacak bazı tanım ve teoremler verildi.Üçüncü bölümde Hilbert Dönüşümünün tanımı ve temel özellikleri, analitik fonksiyonlarla ilişkisi, L^p sınırlılığı ve ardından Riesz dönüşümleri verildi.Son olarak dördüncü bölümde ise homojen singüler integraller, maksimal singüler integrallerle bunların L^p sınırlılıkları ve Rotasyon metodu incelendi.
Özet (Çeviri)
This thesis consist of four chapters. In first chapter, we gave an introduction. The second chapter, we gave some basic information and theorems which we will use in third chapter.The third chapter is devoted to definition and basic properties of the Hilbert Transform, connections with analytic functions, L^p boundedness of Hilbert Transform and next the Riesz Transforms.Finally, in forth chapter we consider homogeneous singular, maximal singular integrals, L^p boundness of homogeneous singular integrals and the method of rotations.