Yabancı gerçek ve tüzel kişilerin Türkiye'de taşınmaz mal edinmeleri
Real estate acquisition of foreign natural and legal persons in Turkey
  1. Tez No: 317569
  2. Yazar: HALE KUTLAY
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. İLHAN YILMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Özel Hukuk Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 153
Özet
Yabancı gerçek ve tüzel kişilerin ülkemizde taşınmaz mal edinme hakları ve bu hakkın sınırları uzun yıllar boyunca Türk Hukukunda çeşitli mevzuat değişikliklerine tabi olmuş, dinamik ve güncelliğini koruyan bir konudur. Söz konusu çalışma ile bu konudaki kanuni düzenlemelerin, yapılan değişikliklerin ve Anayasa Mahkemesi tarafından verilen iptal kararlarının incelenmesi ve karşılaştırmalı hukuktaki uygulamanın ele alınması amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
Real estate acquisition rights of foreign natural and legal persons in Turkey and its limits have been subject to many legislative amendments over many years and yet it is very dynamic and current subject. In this research it?s aimed to review the legislative regulations, amendments and annulment decisions of the Turkish Constitutional Court regarding this subject and discuss the matter at comparative law.